Jakie są warunki zabudowy?

Życie bardzo często lubi płatać nam figle. Niektóre żarty, jakie los stawia przed nami i oczekuje byśmy śmiali się razem z nim mogą być jednak niekoniecznie zabawne. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy na wskutek jednej źle podjętej decyzji można stracić wszystko, o się do tej pory posiadało. Wiele osób, które spotkała taka właśnie sytuacja traci z dnia na dzień dach nad głową, dom, własne auto, wszystkie oszczędności.

Jakie są warunki zabudowy?

Jakie są warunki zabudowy?

Przyczyn takiej sytuacji może być wiele: uzależnienie od hazardu jednego z członków rodziny, narastające zadłużenie, którego z przyczyn różnego rodzaju nie jest się w stanie spłacić, bardzo często choroba kogoś bliskiego na tyle zajmuje dotychczasowe życie, że najzwyczajniej zaczyna brakować funduszy na pozostałe aspekty dotychczasowego życia. Efekt niestety najczęściej jest ten sam: pojawiają się kolejne upomnienia, banki przypominają o spłacie kredytu, po pewnym czasie pojawia się również perspektywa wizyty komornika. Jednak można pójść na pewne kompromisy i w jakiś sposób znaleźć rozwiązanie, które usatysfakcjonuje zarówno wierzycieli jak również osoby, które w owej ciężkiej sytuacji się znalazły. Jednym z możliwych rozwiązań jest tak zwana służebność gruntowa. Termin ten, chociaż może brzmieć dość dziwnie, w praktyce oznacza po prostu to, że właściciel działki lub jakiejś innej nieruchomości, którą posiada obciąża inną nieruchomość, która staje się w tym momencie nieruchomością władnącą. Posiadacz nieruchomości władnącej może z tej drugiej korzystać na przykład poruszając się po niej czy przemieszczając samochodem. Często należy omówić również warunki zabudowy, oczywistym jest również fakt wpisania tego aktu do księgi wieczystej.

Innym sposobem jest po prostu sprzedanie nieruchomości, co jednak po spłacie długów bardzo często nie pozostawia zbyt wiele na rozpoczęcie nowego życia. W tym okresie bardzo ważne jest wsparcie ze strony rodziny i wzajemne udzielanie sobie porad, dodawanie otuchy. Przy odpowiednim wsparciu i uporze w odbudowaniu tego co zostało utracone, można zyskać znacznie więcej niż posiadało się do tej pory. Budowa to zawsze duże wyzwanie. Z czasem mogą pojawić się nowe, ciekawe i pełne nadziei perspektywy, które być może w przyszłości zaowocują sukcesem i nie pozwolą na ponowne doprowadzenie do podobnej sytuacji.

Tagi: , , ,

Komentowanie wyłączone.