Jak zagospodarować poddasze?

Projekty domów jednorodzinnych są tak różne, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Projekty domów z poddaszem dają nam możliwość samodzielnego dostosowywania i aranżacji naszego poddasza.

Dom ma wiele pomieszczeń większych i mniejszych, a każde z nich chcemy wykorzystać do czegoś innego. W pomieszczeniach piwnicznych zwykle znajduje się graciarnia, spiżarnia i suszarnia. Na parterze możemy stworzyć kuchnie, salon, jadalnie i łazienkę. Pokoje znajdujące się na poddaszu możemy zaaranżować w różny sposób. Możemy stworzyć ciekawą klimatyczną poddaszową łazienkę, sypialnie czy tez gabinet. A może wybudujemy mały salon? Wszystko zależy od tego jakiego pomieszczenia nam brak. Łazienka na poddaszu zapewni nam klimatyczną kąpiel pod gołym niebem. Odpowiednia aranżacja poddasza sprawi, ze nasz dom będzie miejscem w którym będziemy czuli się dobrze, a odpoczynek w nim będzie prawdziwym odpoczynkiem. Zaletą sypialni umieszczonej na poddaszu jest przede wszystkim dostęp do świeżego powietrza.

Aranżacja poddasza użytkowego

Aranżacja poddasza użytkowego

Wyższe położenie sypialni sprawi, ze będzie nam się lepiej spało, a po takim śnie będziemy bardziej wypoczęci, niż spać na kanapie stojącej na parterze. Poddasze jest bardziej odosobnionym miejscem w naszym domu niż salon, kuchnia i jadalnia. Dlatego umieśćmy na nim pomieszczenia, które dają nam nieco prywatności, by w trakcie wizyt gości po sypialni, gabinecie i innych pomieszczeniach przeznaczonych tylko dla nas nie kręciły się obce osoby. Jeśli mamy duży partner, poddasze może posłużyć nam jako strych, gdzie będziemy gromadzić niepotrzebne meble i inne niepotrzebne przedmioty.

Poddasze można zaaranżować w różny sposób. Wszystko zależy od naszych koncepcji i metrażu domu. W przypadku, gdy mamy mały dom i wszystkie najważniejsze pomieszczenia musimy rozmieścić na parterze i poddaszu, umieśćmy na dole te pokoje, które będą służyć nam i gościom a na górze pokoje sypialniane i pokój dla dziecka. Nie musimy mieć wszystkich pokoi jakie widzimy na typowych projektach. Zamiast salonu, kuchni i jadalni, możemy zaaranżować kuchnie z aneksem, która będzie służyć za trzy pokoje. Użytkowe poddasze to ciekawy sposób na łazienki, sypialnie, pokoje dla dzieci i gabinety.

Tagi: , , , , ,

Komentowanie wyłączone.