Jak dobrze pomalować ściany

Aranżacja wnętrza wydaje się wielu posiadaczom domu niepotrzebne. Jednak nie jest to nic innego jak wystrój naszych pomieszczeń, który możemy zaprojektować sami w taki sposób, by podkreślić ich atuty. Kolory ścian odgrywają tu ważną rolę, ponieważ w zależności od tego jaki kolor wybierzemy taki klimat będzie panował w danym pomieszczeniu. Zwykle kuchnia maluje się na kolory jasne. Jasne barwy dobrze odbijają światło, i ładnie rozświetlają. Barwy czerwone i pochodne budzą w nas uczucie ciepła. Zatem każdy kolor wyzwala w nas jakieś emocje.

Malowanie ścian może mieć fantastyczne efekty końcowe, jeśli tylko zapoznamy się z poszczególnymi akcesoriami do malowania, dzięki którym możemy uzyskać ciekawe efekty. Farba może mieć różne faktury. Może być gładka, chropowata lub totalnie nierówna i nieuporządkowana. Oprócz tego możemy wybrać farbę, która będzie lśniła lub farbę matową. Nasz dom będzie wyglądał zupełnie inaczej jeśli użyjemy tapet, boazerii lub farb. Każda metoda daje zupełnie inne efekty. Zanim jednak pomalujemy cały pokój warto sprawdzić daną farbę na małym kawałku ściany, by nie być zaskoczonym.

Jak dobrze pomalować ściany w swoim domu

Malowanie ścian może dać nam różne efekty, a kolor na opakowaniu może być czasem zupełnie inny niż ten uzyskany na ścianie. Niektóre firmy mają w swojej ofercie pojemniki testowe z farbą, dzięki czemu możemy posprawdzać kilka kolorów, a następnie wybrać ten najbardziej dla nas odpowiedni. Odcień farby możemy zmieniać. W zależności od tego ile weźmiemy farby będzie on mniej lub bardziej intensywny. Za ciemny kolor zawsze możemy rozcieńczyć tworząc w ten sposób jaśniejszą tonacje. Jeśli chcemy nadać pomieszczeniom przestrzeni i lekkości, najlepiej wybrać pastelowe kolory w cieplej lub chłodnej tonacji. Ciemne ściany nie dają zbyt dobrego efektu, dlatego najlepiej pomalować jedną ścianę na ciemniejszy kolor, a dla innych ścian wybrać kontrastowy kolor. Malując wszystkie ściany na ciemną barwę stworzymy efekt zamkniętego pudelka w którym nikt nie będzie czul się dobrze. Aranżacja wnętrza może być dla nas nie tylko dużym wysiłkiem, ale i dobrą zabawą w artystę. Malowanie ścian nie musi być tylko nakładaniem jednego koloru farby. Możemy stworzyć ciekawe wzory za pomocą własnej wyobraźni lub skorzystać z gotowych szablonów, które dostaniemy w większości sklepów z akcesoriami do malowania.

Tagi: , , , , ,

Komentowanie wyłączone.